www.saglikrehberim.net

Mide Küçültme Yolları

Mide Küçültme Yolları

Mide küçültme işlemi cerrahi yöntemlerle gerçekleştirilebildiği gibi, diyet yollarıyla da gerçekleştirilebilir. Çok kilo sorunu olan insanlar doymadıklarını ve devamlı yemek yeme isteğinde olduklarını ifade ederler. Bunun sebebi midenin normal boyutlardan daha geniş olmasıdır. Mide küçültme ile genişlemiş kısım küçültülerek daha az yeme isteği sağlanır. Mide küçültmek içinn ameliyat en son seçenek olmalıdır. Ameliyatlar ölümcül sonuçlar doğurabilir.

Mide Küçültme Yolları

Mide küçültme işlemi iştahınızı kontrol altına alabilmekle ilgilidir. Yemek esnasında ve gün içinde iradenizi kontrol altına alabilirseniz midenizin küçülmesi kaçınılmazdır.

Buna göre Mideyi küçültmenin yolları şu şekildedir:

1- Mide küçültme yollarının ilki Karnınız tam olarak acıkmadan ufak atıştırma araları verin. Karnı çok acıktıktan sonra yemek yiyen kişilerin daha fazla besin tükettikleri ispatlanmıştır.

 

2- Metabolizmayı hızlandırmak için az ve fazla öğünler yaratmak gereklidir. Tam olarak doymadan yemekten kalkmalı ve öğün sayısını çoğaltmalısınız.

 

3- Yemekten 10 dakika önce bir bardak su tüketin. Suyun midenizde kapladığı alan ile birlikte yemek yeme isteğiniz de azalacaktır.

 

4- Salata ve sebze yemekleri midenin küçülmesini sağlar. Her gün kendinize yapacağınız bir diyet programıyla sebze ve salata ağırlıklı olarak beslenin.

 

5- Acıktığınızda kan şekerinizde otomatik olarak düşecektir. Tam bu esnada çok yemek yeme isteği doğar. Kan şekerinizi yerine getirecek kadar bir şeyler atıştırıp yemek yeme işlemini yarım saat sonraya bırakarak midenizi küçültebilirsiniz.

 

6- Mide küçültme ve genişleme tamamen iştah ile ilgilidir. Midenin küçülmeyen bir yapısı olduğunu söyleyen bazı uzmanlar; yemek yeme hissinin azaltılmasının kilo vermeyi hızlandırıcı olduğunu belirtmişlerdir.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.