www.saglikrehberim.net

Kanserden Korunmanın Yolları

Kanserden Korunmanın Yolları

Son 20 yılda oldukça yaygınlaşan kanser, günümüz şartlarında herkes için başlı başına bir tehlike haline geldi. Peki, kanserden korunmanın yolları neler, hayatımızda yapacağımız belli başlı değişikliklerle bu hastalığı engellemek mümkün, işte detaylar;

Eğer evde ayakkabı ile geziliyorsa, en büyük tehlike burada başlıyor. Zira, dışarı ayakkabısı ile eve soktuğumuz pestisitler kanserin en önemli etkenlerinden biridir. (Pestisit: Tarım ürünleri, kimyasallar, egzozdan çıkan gazlar vs)

Bir başka tehlikeyi halılar oluşturuyor, zira halı bütün pestisitleri tutar. Bu nedenle halıların temizliği son derece  önemlidir. Bu anlamda evinizdeki halıyı kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Bunun yerine sirkeli su ile silin.

Bulaşık makinasında kullandığınız deterjan da petrol ürünü, yani kanserojendir! Bulaşıklarınız ne kadar yıkanırsa yıkansın kalıntılar kalabilir. Bunun için bulaşıkları makineden çıkardıktan sonra sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.

Her türlü deterjandan uzak durmaya çalışın!  Hayatınızda bir rutin oluşturun ve zeytinyağı ile defne sabununu kullanmaya özen gösterin. Ellerinizi ve vücudunuzu hakiki zeytinyağı ve defne sabunu ile, ya da fıstık yağından yapılan gerçek sabunlarla yıkayın.

Yeni aldığınız beyaz olan her türlü çamaşırı, en az 2 kere kaynatın ve ondan sonra kullanmaya başlayın, zira bunlar beyazlatılmak için kanserojen maddelerle yıkanıyor.

Gerçek anlamda kanserle mücadele anne karnında başlar! Bu konuda anne adayları gebelik döneminde gereğinden fazla vitamin almaktan kaçınmalıdırlar. Zira, fazla miktadra alınan vitaminin içindeki kobalt, bazı aşırı miktarda minareller  de vücutta birikir ve kanserin tetikleyicisi olabilir.

Gökkuşağının 7 rengi olan meyve ya da sebze hiç farketmez, günde en az 3-5 tane tüketilmelidir! Özellikle gebelik döneminde haftada 2 kez kırmızı et tüketilmelidir. Balık da bir diğer besin ögesidir, sağlıklı bir insanın kansere yakalanmaması için, bebeğin daha anne karnında vücudunun direncinin yüksek olması gereklidir.

Oda spreyleri başlı başına bir tehlike ve petrol menşeli! Her türlü oda spreyi gerçek anlamda bir zehirdir ve bu zehir akciğerine geçer ve bağışıklık sisteminizi bozulmasına sebep olur, dolayısıyla da kansere kapılarınızı açmış olursunuz.

– Sebzeler, mevsiminde ve taze bir şeklide dondurulup saklanmalı ve o şeklide tüketilmelidir! Burda önemli bir ayrıntı, sebzeleriniz bir kez çözüldüğünde onu mutlaka tüketin. Ateşte pişirdiğiniz sebzeleri de yalnız bir kere ısıtın. Bu çok önemli, çünkü bir daha ki sefere vitamin değeri ölür ve vücut DNA’sını bozar. DNA kırılması da kanserin en büyük tetikleyicisidir.

Radyasyon, kronik anlamda kanserin en büyük faktörlerinden biridir! Dolayısı ile televizyondan, internetten ve uzun süreli telefon görüşmelerinden uzak durun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.