www.saglikrehberim.net

Prof. Dr. İbrahim saraçoğlu’ndan kansızlık (anemi) için kereviz ıspanak kürü

Prof. Dr. İbrahim saraçoğlu’ndan kansızlık (anemi) için kereviz ıspanak kürü

Malzemeler:

1 -Klorsuz Su

  • Kereviz
  • lspanak

Hazırlanışı:

200gr kereviz, soğuk suda yıkandıktan sonra yapraklarıyla beraber doğranır. Bir litre suda 10 dk ağzı kapalı kısık ateşte kaynatılır. Daha sonra üzerine 250gr ıspanak doğranmadan sapı ile beraber eklenir. Daha sonra beş dakika daha ağzı kapalı kısık ateşte kaynatılır. Daha sonra ılımaya alınır ve ılıdıktan sonra süzülür.

Kullanımı:

Gün içerisinde hazırlanan kür iki defada bitirilmelidir. Akşam yemeklerinden iki saat sonra veya yarım saat önce aç karna içilir. 15 gün devam edilir, 10 gün ara verilir ve 15 gün daha devam edilir.

Not:

Eğer şeker hastasıysanız bu kürü hekiminize danışmadan uygulamayınız. Çay, süt, peynir, kahve vücuttan demir eksiltir. Bu kürü uyguladığınız dönemlerde çikolatadan ve aşırı tatlı tüketiminden uzak durunuz. Tek başına ıspanak yemek demiri eksiltir. Demirden dolayı kansızlık çekenler bunlardan uzak durmalıdırlar. Ancak günde 2 bardak çay zararlı değildir. C vitamini eksik olanlar, D vitamini alamazlar. D vitamini, C vitamini sayesinde vücuda alınır. Dolayısıyla, C vitamini eksikliği olanlar bu kürün yanında yarım portakal veya iki kaşık limon suyu kullanmaları gereklidir.

Kür için kullanacağınız bitki; doğru bitki olmalı, doğru bitkinin doğru türü olmalı, hormonlu veya genetiği oynanmış olmamalı, raf ömrü bir yılı asla geçmemiş olmalı, kür anlatıldığı gibi harfiyen doğru hazırlanmalı, verilen oranlar değiştirilmemeli, ve kürün uygulanışı doğru zamanda ve doğru şekilde tüketilmelidir.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.