www.saglikrehberim.net

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Keçiboynuzu kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Keçiboynuzu kürü

Günümüzde birçok bitkisel takviyenin çeşitli hastalıklara iyi geldiğini duymuşsunuzdur. Bilim adamları modern tıpa destek olarak bitkisel katkıların vücudumuza olan yararlarını sürekli gözlemlemeye çalışıyorlar. Bu gözlemlerden bir tanesi de keçiboynuzu.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun keçiboynuzu kürünü belki duymuşsunuzdur. Keçiboynuzu özellikle nefes darlığı rahatsızlığının tedavisine çok büyük katkı sağlayan bir besindir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu alerjik astım, alerjiye dayanan nefes darlığı ve sebebi guatra dayanan nefes darlığı gibi hastalıkların tedavisi için keçi boynuzu kürünün çok büyük katkı sağladığını belirlemiştir.

Rahatsızlık: Alerjik ve genel nefes darlığı, soğuk alerjisi

Kür: 6-7 adet koyu kahverengi keçiboynuzu, özellikle koyu kahverengi ve orta boy olanlarından tercih etmelisiniz, nedensi ise açık renk olanların tedaviye katkı oranı daha azdır.
Keçiboynuzlarını önce soğuk su ile durulayın. Daha sonra ufak tanelere ayırın. Bu arada yarım litre suyu kaynamaya bırakın. Su kaynadıktan sonra ufak tanelere ayırdığınız keçiboynuzlarını kaynayan suya atın. Kısık ateşte 8-9 dakika kadar kaynatarak, soğuması için bırakın. Soğuduktan sonra suyunu cam bir şişeye süzerek doldurun. Fakat önemli bir nokta keçiboynuzu suyunu en fazla 3 gün buzdolabında bekletebilirsiniz.

Kürün Uygulanışı:
Yetişkinlerde her gün sabah kahvaltıda ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı keçiboynuzu küründen tüketin. 5 ila 12 yaş arası çocuklarda ise alerjiye bağlı nefes darlığı yada nefes darlığı mevcutsa, sadece 1 çay bardağı sabah kahvaltısında teketilmelidir.)

Tekrar vurgulanması gereken nokta, her 3 günde bir keçiboynuzu kürünü hazırlamalısınız, çünkü en fazla 3 gün saklayabilirsiniz. 4. Gün yeni kürü hazırlayarak uygulamanız gerekmektedir.

Uygulama Süresi:
Keçiboynuzu kürünü aralıksız 20 gün süresince uygulayın. 20 günden sonra bir değişiklik yaparak 15 gün süresince keçiboynuzu kürünü uygulayacaksınız. 1 çay bardağı keçiboynuzuna 1 çay kaşığı bal ekleyerek(daha fazlasını eklemeyin) yine aynı şekilde sabah ve akşam olmak üzere tüketin. Bu sırada kahvaltı sırasında bal tüketmemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.