www.saglikrehberim.net

Bitkisel Macunlar

Bitkisel Macunlar

Bitkisel macunun faydaları ; Aktarlardan alınan birçok ürün faydalı ve vücuda yararlıdır. Aktarlarda her türlü bitkiyi bulurken özel olarak hazırlanan macunlarında kişiye fazlaca etkisi bulunur. İlaç kullanmanın vücuda zararlı olduğu için bitkilerle doğal yollardan hazırlanan bu ürünleri kullanmak vücudunuza fayda sağlayacağı gibi tamamen ortadan kalkmasını da sağlar. Aşağıda sizin için kullanabileceğiniz ve aktarlarda bulabileceğiniz macunların etkisini ve neye iyi geldiğini yazdık;

Bitkisel Macunlar

Keçiboynuzu Macunu: Kansızlığa faydalıdır. Besin değeri yüksek olduğu için besleyicidir. Kilo almak isteyenler bu macundan kullanabilirler. Sindirim sistemini düzenleme de yardımcıdır. İştah açar ve vücutta bulunan ödemin atılmasına yardımcı olur. Kemiklerin güçlenmesinde etkilidir. Vücudunuzu canlandırır ve sizi zinde tutar.

Form Macunu: Zayıflatıcı doğal bir etkisi vardır. İştahınızın azalmasını sağlar. Kabızlık sorunu yaşayanlara iyi gelir aynı zamanda antioksidan görevi görür. Vücutta bulunan toksinleri atar sindirimi kolaylaştırıp gaz sorununuzu giderir. Yağ parçalayıcı özelliği vardır ve olan şekerinizi düşürür. Kolestrol ve tansiyonu düzenler ve vücudunuzu zinde tutar.

Hindiba Macunu: Karaciğer yağlanmasını önler ve çalışmasını destekler. Aynı zamanda antioksidan görevi görür. Kan dolaşımını hızlandırdığı için sindirimi kolaylaştırır. Mide kramplarında etkili olup vücudunuzda oluşan iltihapları önler. Sinir sisteminizi yatıştırır.

Zencefil Macunu: Balgamı söker ve nefes açar. Enfeksiyonlarda özellikle solunum yolunda bulunan sorunlara birebirdir. Öksürüğe iyi gelir. Metabolizmanızı hızlandırır.

Kudret Narı Macunu: Kudret narının birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları ise; Ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarına çok iyi gelir. Sindirimde bulunan tahriş olmuş bölgeleri onarır. Size canlılık verir ve zinde tutar. Mide kramplarını giderir bağırsak yollarını düzenler. Stresle oluşan mide rahatsızlıklarına çok etkilidir.

Ayrıkotu Macunu: İltihabı giderir ve kanı temizler. Basur rahatsızlıkları olanlar kullanabilirler hemoroite faydalıdır. Sindirim sisteminde bulunan tahrişleri giderir yaraları iyileştirir. Bağırsaklarda bulunan parazitleri yok eder. Kabızlığa çok iyi gelir. Antiseptik özelliği bulunur.

Keçiboynuzu Tozu: Besleyici ve besin değeri yüksektir. Kabızlık sorunu yaşayanlar kullanabilir. Kilo almak isteyenlerde etkili bir tozdur. Vücuda canlılık verir ve zinde tutar. Ödem sorununu giderir aynı zamanda iştah açıcıdır. Kemikleri geliştirir ve sindirim sisteminizi düzenler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.